05 жовтня 2018 року відбулася зустріч фахівців Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» з експертами Проекту ЄС з географічних зазначень.
05 жовтня 2018 року відбулася зустріч фахівців Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) з експертами Проекту ЄС з географічних зазначень.
Проект ЄС представили його старший експерт Хорхе Голдман і національні експерти Олена Назаренко та Ярослав Андреєв. Також участь у зустрічі взяла головний експерт департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Наталія Ніколайчук.
Основним предметом обговорення стало використання географічних зазначень з окупованого Криму. Одним із завдань Проекту ЄС є вирішення питання щодо запобігання неправомірним діям у цьому напрямі. Міжнародний експерт Хорхе Голдман, який займається збором відповідних даних, повідомив присутнім про важливі факти, пов’язані із зазначеною вище темою. Експерти проекту запропонували фахівцям Укрпатенту долучитися до опрацювання окресленого питання та отримали поради щодо забезпечення достовірності й повноти інформації, яка надходить від представників органу, що веде реєстр географічних зазначень України. Були розглянуті проблеми визнання зареєстрованих географічних зазначень Європейським союзом; співіснування зазначень та знаків для товарів і послуг; моніторингу дотримання стандартів якості з боку відповідних органів. Особливу увагу було приділено інтелектуальній власності (ІВ), яка належить державним підприємствам, та конфліктним ситуаціям, які виникають у випадках спрощеної перереєстрації об’єктів ІВ з боку Російської Федерації.
Директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова підкреслила, що питання, які виникли щодо кримських географічних зазначень у міжнародному просторі, мають вирішуватися передусім з опорою на правове підґрунтя.
У ході зустрічі експерти проекту ЄС та фахівці Укрпатенту обговорили чимало ключових аспектів реалізації проекту ЄС з географічних зазначень. Сторони домовилися про надання технічної допомоги та продовження співпраці в режимі активного діалогу вже найближчим часом.
08 жовтня 2018