У період з 8 по 16 червня 2017 року в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулися Семінар з інтелектуальної власності та генетичних ресурсів і 34-а сесія Міжурядового комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань та фольклору. Українська делегація на чолі з Генеральним директором Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» Андрієм Кудіним узяла активну участь у зазначених заходах.
У період з 8 по 16 червня 2017 року в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулися Семінар з інтелектуальної власності та генетичних ресурсів (Семінар) і 34-а сесія Міжурядового комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань та фольклору (Сесія). Українська делегація на чолі з Генеральним директором Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» Андрієм Кудіним узяла активну участь у зазначених заходах.
У ході Семінару відбувся обмін регіональним, національним і общинним досвідом, який є важливим для визначення «традиційних виражень культури» на міжнародному рівні; було висвітлено багато супровідних проблем, які вдалося розглянути з позицій різних підходів і точок зору.
На Сесії був розглянутий проект Консолідованого документа, що стосується інтелектуальної власності (ІВ) та традиційних виражень культури, направленого на попередження незаконного привласнення традиційних виражень культури в контексті системи прав ІВ. Цей документ регулюватиме питання забезпечення доступу патентних відомств до інформації, необхідної для попередження надання помилкових патентних прав, для підвищення транспарентності в патентній системі й системі доступу та спільного користування вигодами.
Основну частину сесійних засідань було присвячено опрацюванню проекту Консолідованого документа, який зазнав значних змін після тематичної дискусії. Були уточненні визначення традиційних виражень культури, обговорене значення терміна «охорона традиційних виражень культури», порушені питання щодо бенефіціарів правової охорони традиційних виражень культури. Ішлося також про відносини, пов’язані з отриманням патентних прав на відповідні винаходи та справедливим розподілом отриманих прибутків. Участь у роботі зазначених заходів є дуже важливою для вітчизняного закладу експертизи − особливо з огляду на те, що під час засідання обговорювалися питання, які стосуються безпосередньо патентної системи, окреслювалися особливості проведення патентно-інформаційного пошуку, доступу до спеціальних баз даних, а також можливі зміни патентного законодавства.
19 червня 2017