Із 16 по 18 листопада 2015 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева відбулася 34-а сесія Постійного комітету із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень.
Із 16 по 18 листопада 2015 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева відбулася 34-а сесія Постійного комітету із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень (Комітет).
У засіданні Комітету взяла участь українська делегація, до складу якої увійшли представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) – начальник відділу прав на позначення управління методології права інтелектуальної власності Валентина Гайдук та заступник начальника відділу прав на результати науково-технічної діяльності управління методології права інтелектуальної власності Лариса Тумко .
Під час роботи сесії відбулося подальше обговорення тексту статей Договору про право на промислові зразки (Договір). Дискусії стосувалися питань технічної допомоги та вимог до заявки на промисловий зразок, а саме права країн вимагати розкриття походження або джерела традиційних виражень культури, традиційних знань або біологічних/генетичних ресурсів, використаних під час створення промислового зразка або втілених у ньому.
За результатами дискусій запропоновано розглянути в межах наступної сесії зміни до статті 3 проекту зазначеного Договору та проект нової статті 1bis.
Слід зазначити, що Генеральна Асамблея ВОІВ прийняла рішення про скликання Дипломатичної конференції для прийняття Договору в кінці першої половини 2017 року лише у випадку, якщо обговорення зазначених вище питань та кінцевий текст Договору буде завершено на 34-й та 35-й сесіях Комітету.
Також був розглянутий та затверджений переглянутий Довідковий документ щодо охорони назв держав від реєстрації й використання в якості торговельних марок (документ SCT/34/2), у якому описана практика відомств інтелектуальної власності з цього питання.
Водночас для вироблення більш гнучких підходів до узгодження принципів охорони назв держав як важливої складової національного брендингу від неправомірного їх використання секретаріату Комітету доручено підготувати для обговорення на наступній сесії Комітету новий документ, що базуватиметься на вже прийнятому документі й визначатиме відмінні процедури та підходи, які діють у різних країнах, до забезпечення охорони назв держав, а також спільні сфери застосування цих процедур і підходів.
Крім того, на виконання рішення Генеральної Асамблеї ВОІВ відбувся обмін думками щодо подальшої роботи Комітету в напрямі географічних зазначень. Для кращого розуміння національних законодавств і процедур у галузі охорони географічних зазначень більшість делегацій підтримала пропозицію поновити дослідження наявних систем правової охорони географічних зазначень та дослідити питання охорони географічних зазначень в Інтернеті.
Ці та інші питання вирішено ще раз обговорити на наступній сесії для включення їх до плану подальшої роботи Комітету.
23 листопада 2015