4 жовтня 2017 року під час Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Женеві відбулася зустріч української делегації з представниками Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності. Сторони детально обговорили напрями подальшого двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності.
4 жовтня 2017 року під час Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Женеві відбулася зустріч української делегації з представниками Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності. Сторони детально обговорили напрями подальшого двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності (ІВ).
Варто віддати належне КНР як одній з найбільших провідних промислових країн світу із стрімким розвитком виробництва, у тому числі й новітніх технологій та винаходів. Китай є рекордсменом за обсягами подання міжнародних заявок на патенти. За минулий рік тільки до Пекінського офісу інтелектуальної власності було подано близько 190 тис. заявок на винаходи. Можна стверджувати, що Піднебесна є лідером у сфері роботи з інноваціями. Україна приділяє особливе значення двосторонньому торговельно-економічному та інвестиційному співробітництву з КНР, яка водночас є одним з важливих стратегічних партнерів нашої країни.
У рамках зустрічі було проаналізовано конкретні кроки, які сприятимуть ефективному обміну досвідом та нововведеннями в галузі ІВ, забезпечать взаємовигідний вільний доступ країн до ринків одна одної та модернізацію економіки в цілому. Окремим питанням обговорення було налагодження співпраці між підприємствами технологій та інновацій.
За словами Генерального директора Укрпатенту Андрія Кудіна, останнім часом українські експерти активно співпрацюють з китайськими колегами. Так, у квітні цього року відбувся робочий візит до України делегації представників Державного відомства КНР з питань інтелектуальної власності, метою якого був обмін досвідом та вирішення питань співробітництва. Тоді само нашу країну відвідав і Генеральний директор Пекінського офісу інтелектуальної власності Ванг Хонг, який теж був у складі делегації. Пізніше, у травні, українські фахівці взяли участь у семінарі Китайського патентного відомства з питань патентної експертизи для країн ініціативи «Пояс та шлях», який проходив у місті Тяньцзінь. У липні в Пекіні за участі української делегації відбулася Конференція з питань ІВ для країн економічного поясу Шовкового шляху й Морського шовкового шляху. Можна стверджувати, що співпраця між відомствами вже налагоджена, наразі ж відбулося обговорення подальших кроків співпраці, зокрема – й студентський обмін, спільне навчання експертів, яких, до речі у Китайскому відомстві – одинадцять тисяч. Сторони також домовились про швидке створення дорожньої карти співробітництва, яка буде наповнена конкретними справами, а не деклараціями.