З 15 по 23 травня в місті Тяньцзінь, Китай, відбувся семінар Китайського патентного відомства (SIPO) з питань патентної експертизи для країн ініціативи «Пояс та шлях». Участь у ньому взяли 17 країн, серед яких Сербія, Хорватія, Албанія, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Киргизстан, Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, Монголія, Пакистан, Бангладеш, Китай та Україна. Від України у заході взяв участь головний експерт сектору електротехніки та приладобудування Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Андрій Веременко.
З 15 по 23 травня в місті Тяньцзінь, Китай, відбувся семінар Китайського патентного відомства (SIPO) з питань патентної експертизи для країн ініціативи «Пояс та шлях». Участь у ньому взяли 17 країн, серед яких Сербія, Хорватія, Албанія, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Киргизстан, Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, Монголія, Пакистан, Бангладеш, Китай та Україна. Від України взяв участь у заході головний експерт сектору електротехніки та приладобудування Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Андрій Веременко.
Представники китайської сторони виступили на семінарі з низкою загальнооглядових доповідей: «Огляд РСТ», «Останні зміни у системі РСТ», «Міжнародне співробітництво у сфері патентної експертизи», – а також висвітлили теми, пов’язані з патентною системою та практикою Китаю: «Вступ до патентної системи Китаю», «Загальний огляд SIPO», «Підготовка експертів в SIPO», «ІТ-системи SIPO, що стосуються експертизи та міжнародного співробітництва», «Міжнародний пошук та письмове повідомлення міжнародного пошукового органу», «Процедури подачі заявок та експертизи в Китаї», «Система патентної апеляції в Китаї», «Вступ до патентної експертизи по суті у SIPO», «Система якості патентної експертизи», «Новизна», «Винахідницький рівень», «Промислова придатність» тощо. Окрім вищеперерахованих, були порушені питання, не пов’язані з патентною системою напряму: вступ до Гаазької системи чи вступ до ВОІВ.
Китайські колеги організували для учасників заходу відвідання Центру співробітництва з патентної експертизи в Тяньцзіні, що є, по суті, регіональною філією Китайського патентного відомства. У такий спосіб колегам з різних держав була надана можливість дізнатися про умови роботи китайських патентних експертів, програмні та матеріальні засоби, що використовуються в ході проведення патентної експертизи, поспілкуватися з експертами. Також китайська сторона організувала екскурсію на годинниковий завод Sea-Gull та відвідання місцевого патентного агентства, до функцій якого належать прийом заявок на патенти, консультація заявників та надання патентних послуг зацікавленим сторонам.
Доповіді учасників семінару стосувалися роботи патентних відомств представників відповідних країн. У доповіді про український заклад експертизи було відзначено досягнення Укрпатенту за останні роки: отримання сертифікату якості ISO 9001:2008, набуття статусу Міжнародного пошукового органу (МПО) й Органу міжнародної патентної експертизи (ОМПЕ) та ін., – а також окреслено цілі та завдання на майбутнє.
Семінар пройшов у дружній атмосфері. Учасники вітали Укрпатент з отриманням статусів МПО/МОПЕ, цікавилися ціновою політикою українського відомства стосовно міжнародної експертизи, обговорювали можливість підписання угоди з Укрпатентом стосовно вибору його як компетентного міжнародного пошукового органу, висловлювали сподівання на подальшу плідну співпрацю.
01 червня 2017