У період з 27 лютого по 3 березня 2017 року в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, у штаб-квартирі ВОІВ відбулося засідання тридцять третьої сесії Міжурядового комітету з інтелектуальної власності та генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору (Сесія IGC). До роботи Сесії IGC долучилися також працівники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».
У період з 27 лютого по 3 березня 2017 року в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, у штаб-квартирі ВОІВ відбулося засідання тридцять третьої сесії Міжурядового комітету з інтелектуальної власності та генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору (Сесія IGC). До роботи Сесії IGC долучилися також працівники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент): головний експерт відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Олена Данилова та головний фахівець відділу авторського права і суміжних прав Валентина Хмелєва.
На 33-й Сесії IGC було висвітлено багато проблем, що стосуються охорони генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору, з різних точок зору. Було розглянуто та затверджено Звіт за результатами діяльності 32-ї Сесії IGC; обговорено інформацію про акредитацію деяких організацій, що звернулися до IGC, оновлену інформацію про функціонування Добровільного фонду ВОІВ для акредитованих представників місцевих і корінних громад та призначення його Консультативної ради, Інформаційне повідомлення для дискусійної групи місцевих громад і корінних народів, Звіт про технічну експертизу проектів документів ВОІВ, присвячених генетичним ресурсам, традиційним знанням і традиційним вираженням культури, пропозицію Європейського Союзу щодо проведення досліджень національних законів, підзаконних актів, заходів політики і процедур у галузі інтелектуальної власності, що стосуються охорони традиційних виражень культури, тощо.
Значну частину робочого часу Сесії IGC було присвячено питанням охорони традиційних виражень культури й, зокрема, розгляду документа «Охорона традиційних виражень культури: проекти статей». Особливо активно обговорювалися питання щодо визначення бенефіціарів та об’єктів охорони, виключень та обмежень, застосування та визначення термінів охорони традиційних виражень культури, управління правами, узгодження з іншими міжнародними угодами, зокрема що стосуються авторського права, та багато інших. Програмою Сесії були передбачені формальні й неформальні переговори. Делегати також обговорили основні терміни та поняття, що використовуються в зазначеному документі, та внесли пропозиції щодо змін та доповнень за окремими статтями, що підлягатимуть опрацюванню на наступних сесіях.
Окрему увагу було приділено й оновленій інформації про ресурси, що доступні на веб-сайті ВОІВ, які стосуються традиційнихм знань, традиційного вираження культури та генетичних ресурсів.
Участь у роботі зазначеної Сесії IGC є дуже важливою для вітчизняного закладу експертизи, особливо з огляду на те, що під час засідання обговорювалися невирішені питання охорони об’єктів, що пов’язані з генетичними ресурсами, традиційними знаннями та традиційними вираженнями культури, що може бути використано для вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні таких об’єктів.
06 березня 2017