2-3 березня в Києві проходить Регіональний семінар з питань авторського права та колективного управління правами. Захід організовано Всесвітньою організацією інтелектуальної власності у співпраці з Державною службою інтелектуальної власності України за підтримки Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».
2-3 березня 2017 року в Києві проходить Регіональний семінар з питань авторського права та колективного управління правами. Захід організовано Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) у співпраці з Державною службою інтелектуальної власності України (ДСІВ) за підтримки Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).
Відкрила семінар в. о. Голови ДСІВ Антоніна Малиш, яка зазначила, що обраний Україною європейський вектор розвитку накладає особливі зобов’язання у сфері правової охорони авторського права та суміжних прав, особливо з огляду на імплементацію положень Директиви 2014/26/EU про колективне упвравління авторським правом та суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав. За словами керівника, семінар є чудовою нагодою для отримання актуальної інформації від провідних європейських експертів стосовно кращих практик регулювання діяльності ОКУ.
Радник відділу інфраструктури авторського права ВОІВ Аніта Хус-Екерхульт передала учасникам семінару привітання від генерального директора ВОІВ Френсіса Гаррі. За словами представника ВОІВ, збори ОКУ в усьому світі сьогодні становлять більш ніж 10 млрд долл. Завдяки справедливому розподілу цих коштів автори отримують винагороду та стимул для продовження своєї творчої діяльності, таким чином ОКУ сприяють розвитку культурного різноманіття. За словами Аніти Хус-Екерхульт, сьогодні перед світовою системою ОКУ постали значні виклики, але ВОІВ завжди готова сприяти у вирішенні проблемних питань в цій сфері як на національному, так і на міжнародному рівні.
Основна програма семінару висвітлює наступні теми: актуальні аспекти діяльності ВОІВ у сфері авторського права; основні юридично-практичні та структурні аспекти колективного управління правами у міжнародних та європейських правових рамках;огляд Директиви ЄС з колективного управління правами з точки зору міжнародних федерацій; питання саморегулювання, підзвітності та управління в сфері колективного управління правами, обмін найкращими практиками; актуальні питання колективного управління авторським правом та суміжними правами; проблемні питання управління репертуаром та базами даних організацій колективного управління, сучасний ландшафт онлайн-ліцензування; прозорість, підзвітність та управління правами організацій колективного управління як предмет національного законодавства; практичні кейси з питань колективного управління правами.
Доповідачами семінару виступають провідні міжнародні експерти галузі, представники Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів (CISAC), Міжнародної федерація фонографічної індустрії (IFPI), Раду Товариств колективного управління правами виконавців (SCAPR), Міжнародну федерацію з авторських прав на відтворення (IFRRO), представники державних організацій з питань інтелектуальної власності та ОКУ України, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Білорусі.