8 червня 2017 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулося чергове засідання EU-Ukraine IPR Dialogue. Активну участь у заході взяли представники Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку та Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент).
8 червня 2017 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулося чергове засідання EU-Ukraine IPR Dialogue.
Делегацію від України очолив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук – співголова Діалогу з права ІВ Україна – ЄС, – від ЄС – Генеральний директор з торгівлі, Європейської комісії Педро Веласко Мартінс, співголова Діалогу з права ІВ Україна – ЄС.
Активну участь у заході взяли представники Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку та Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент).
Ключові питання цьогорічного Діалогу такі:
-
прогрес реформи у сфері інтелектуальної власності (ІВ);
-
правозастосування;
-
авторське право та піратство в мережі Інтернет;
-
фармацевтика та ПІВ;
-
торговельні марки;
-
правова охорона географічних зазначень.
Європейські партнери зосередили увагу учасників EU-Ukraine IPR Dialogue на Плані імплементації Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, а також на законодавчих програмах, з-поміж яких законопроекти, підготовлені в рамках проекту Twinning. Предметом окремого розгляду став, зокрема, законопроект, який регламентує діяльність організацій колективного управління (їх реформування), захист географічних зазначень та способи протидії Інтернет-піратству.
Директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова проінформувала наших європейських колег про порядок реєстрації знаків для товарів і послуг, розповіла про якість проведення експертизи, окреслила процедуру прийняття рішення за заявкою і повідомила про те, що на сьогодні заявник має змогу подавати до закладу експертизи заявку в електронному вигляді. Також вона наголосила на тому, що сьогодні обов’язковою є перевірка на географічні зазначення Європейського Союзу.
Наталія Петрова підкреслила безперечну прозорість роботи Укрпатенту й навела статистику щодо торговельних марок: з початку цього року за національною процедурою щомісяця надходить 2 600 – 2 700 заявок, іноземних – 350, а за міжнародною процедурою – 600.
Також Наталія Петрова разом із заступником начальника управління промислової власності – начальником відділу права промислової власності Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Інною Шатовою прокоментували законопроект № 5699 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності". Нормативний акт запроваджує процедуру адміністративного оскарження виданих свідоцтв на промислові зразки ("post-grant opposition") як дієвий механізм боротьби з "патентним тролінгом".
У EU-Ukraine IPR Dialogue взяли участь: народний депутат України Вікторія Пташник, представники Представництва ЄС в Україні та органів влади (Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного експертного центру МОЗ України та інших), а також головні гравці ринку ІВ – представники музичної індустрії, різних бізнес-кіл, асоціацій, експерти з питань ІВ.
Довідка
Українська та європейська сторони започаткували Діалог з питань захисту прав інтелектуальної власності між Європейською комісією та Україною для вирішення питань у сфері ІВ, які становлять взаємний інтерес сторін, 2006 року.
На засіданнях розглядаються питання розвитку законодавства в галузі ІВ в Україні; правозастосування; правової охорони географічних зазначень; колективного управління у сфері авторського права та суміжних прав; захисту прав ІВ; боротьби з правопорушеннями в галузі ІВ; надання технічної допомоги з боку ЄС; примусового ліцензування та патентного зв'язку тощо.