З 7 по 9 листопада 2017 року українська делегація взяла участь у роботі Конференції Європейського патентного відомства з питань патентної інформації 2017 року, яка проходила у м. Софія, Болгарія.
З 7 по 9 листопада 2017 року українська делегація взяла участь у роботі Конференції Європейського патентного відомства з питань патентної інформації 2017 року, яка проходила у м. Софія, Болгарія.
У цьому році участь у заході взяли начальник відділу патентної інформації відділення нормативно-інформаційного забезпечення Оксана Пархета та головний експерт відділу контролю якості та удосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Іван Крамар.
Конференція Європейського патентного відомства з питань патентної інформації (Конференція) уже 27 років поспіль є провідною подією у сфері висвітлення питань патентної інформації в Європі та має на меті повідомити про досягнення та новітні розробки у цій галузі. Участь у цьогорічному заході взяло понад 300 фахівців з 40 країн світу, серед яких представники ВОІВ, ЄПВ і ЄАПВ, національних патентних відомств, компаній, які пропонують комерційні патентно-інформаційні послуги, а також промислового та приватного сектору.
Патентна інформація є важливим та невід’ємним компонентом наукової, дослідницької й інноваційної діяльності. Проведення досліджень ринку з її використанням є передумовою успішного розвитку конкурентоспроможних підприємств і компаній в умовах стрімкого розвитку інтелектуальної економіки.
Це, безперечно, підтверджується різноманіттям фахівців, які на сьогодні переймаються питаннями патентної інформації та робота яких пов’язана з її використанням. Ідеться про спеціалістів з питань патентної інформації, спеціалістів з пошукових робіт та патентних досліджень, галузевих експертів патентних відомств, перекладачів, спеціалістів з питань ІТ, менеджерів та управлінців компаній різних рівнів і багатьох інших.
На сучасному етапі європейська бізнес-спільнота не уявляє формування стратегії та організації своєї діяльності без збору, обробки та аналізу патентної інформації. Саме тому ВОІВ та ЄПВ, національні патентні відомства як першоджерела патентної інформації, а також комерційні провайдери приділяють надзвичайну увагу повноті, своєчасності, якості даних у своїх інформаційних ресурсах та працюють над зручними інструментами та додатковими функціональними можливостями вищезгаданих ресурсів для оптимізації пошуків відповідно до потреб широкого кола користувачів.
У цьому році в рамках заходу висвітлювалися питання про роль патентної інформації та патентного пошуку в розвитку винахідництва й технологій та про те, як патентна інформація сприяє інноваціям (дослідження ЄПВ); про досягнення у сфері машинного перекладу; про вдосконалення ресурсу ЄПВ Espacenet та оновлення в переліку продуктів ЄПВ; про взаємозв’язок патентних даних з іншими видами інформації/даних (зі сфери бізнесу, економіки, стандартизації тощо); про можливості мультимедійного пошуку інформації з точки зору патентного пошуку та встановлення рівня техніки; про місце фахівців-пошуковців у сучасному технічному розвитку – про вплив технічної революції (Industry 4.0) на пошуки та експертизу; про роль штучного інтелекту для патентної інформації й патентного пошуку; про наповнення інформаційних ресурсів даними про правовий статус патентних документів тощо.
Учасники Конференції залучалися до різних видів робіт: працювали в рамках пленарних засідань, міркували над проблемами в межах тематичних обговорень, розглядали матеріал спеціалізованих презентацій та семінарів компаній-учасників.
Участь у Конференції була нагодою ознайомитися з виставковими експозиціями та поспілкуватися з представниками провідних компаній-провайдерів інформаційних послуг, серед яких інформаційні продукти, які вже тривалий час використовуються Укрпатентом для потреб патентно-інформаційного забезпечення процесу експертизи (FIZ Karlsruhe / STN International, Clarivate Analytics, ЄПВ, ВОІВ).
Робота в межах такого заходу вкрай необхідна українському відомству, оскільки одним з головних завдань Укрпатенту є якісне проведення експертизи заявок на об'єкти інтелектуальної власності, для реалізації якого забезпечується доступ до провідних сучасних унікальних інформаційних ресурсів, що надають доступ Укрпатенту до мінімуму документації РСТ (патентної документації та непатентної літератури) через мережу Інтернет у рамках укладених угод, що особливо актуально та важливо з огляду на виконання Укрпатентом функцій МПО та ОМПЕ.
Участь у заході вкотре стала нагодою ознайомитись із сучасними розробками та досягненнями у сфері патентної інформації, а особливо з майбутніми тенденціями, налагодити професійні зв’язки та контакти для співробітництва. Це дозволить підвищити ефективність користування інформаційними ресурсами, покращити кількісні та якісні показники роботи експертизи й надалі удосконалювати патентно-інформаційне забезпечення фахівців Укрпатенту, насамперед експертів.
|
|
14 листопада 2017