11 лютого 2014 року було введено в експлуатацію нову версію системи електронного подання міжнародних заявок еРСТ 2.10, в якій з’явилися нові функції для заявників, одержуючих відомств, а також міжнародних органів (МПО/ОМПЕ).
11 лютого 2014 року було введено в експлуатацію нову версію системи електронного подання міжнародних заявок еРСТ 2.10, в якій з’явилися нові функції для заявників, одержуючих відомств, а також міжнародних органів (МПО/ОМПЕ).
ePCT для заявників
Збереження «дій» в еРСТ як проектів (чернеток)
Відтепер немає необхідності надсилати «дії» відразу після їх підготовки. Натомість їх можна зберігати як проекти (чернетки). До проектів «дій» надаються такі ж права доступу як власне і до матеріалів заявки, тобто за необхідності їх можна надати для перевірки або підписання своїм колегам.
До інтерфейсу системи була додана нова вкладка “Draft Actions” (Проекти (чернетки) дій), на якій користувачі можуть ознайомитися і переглянути усі збережені проекти (чернетки) дій, що стосуються усіх заявок, до яких вони мають доступ (необхідно зауважити, що одночасно редагувати проект (чернетку) може лише один користувач), Крім того було додано ще одну вкладку – “IA Drafts” (Проекти матеріалів міжнародних заявок), що з’являється у випадку, коли хоча б одна дія була збережена як проект (чернетка). До того ж, з’явилася можливість зберігати підготовлені до завантаження документи як проекти (чернетки).
Нова «дія» – Заяви відповідно до Правила 4.17
Відтепер є можливість формувати заяви відповідно до Правила 4.17 РСТ англійською мовою після подання міжнародної заявки з використанням попередньо сформованих і частково заповнених бібліографічних даних і надсилати їх безпосередньо до Міжнародного бюро (необхідно зауважити, що функція збереження цих заяв як проектів (чернеток) буде доступною лише у наступній версії ePCT).
Нова «дія» – Клопотання про дострокову публікацію
Наразі з’явилася можливість подавати до Міжнародного бюро клопотання про дострокову публікацію. Відтепер заявники можуть скористатися функцією «онлайн перевірки», аби дізнатися про фактичну можливість здійснення публікації раніше встановленого терміну (це залежить від того, наскільки раніше від запланованої дати публікації подається клопотання).
Оновлена «дія» – Подання вимоги відповідно до Розділу ІІ
У новій версії системи з’явилася функція збереження вимог як проектів (чернеток) і надання, за необхідності, до них доступу своїм колегам для перевірки/перегляду і підписання. Крім того, у випадку, якщо представник або заявник не може проставити «текстовий підпис», є можливість прикріпити документ типу “Signature sheet” («Лист з підписом»), на якому міститиметься відсканована копія Поля № VII форми вимоги з підписом заявника або представника.
Заявники, що подають вимогу до Відомства США з патентів і торговельних марок як до Органу міжнародної попередньої експертизи, можуть відтепер запитувати про зменшення суми збору для малих і мікропідприємств, а також прикріпляти відповідний документ-підтвердження.
Мови форми клопотання
Список мов, якими можна подавати клопотання, відтепер охоплює китайську, японську, корейську і російську мови (невдовзі планується додати також і арабську мову), хоча власне інтерфейс системи наразі доступний лише англійською мовою.
ePCT для одержуючих відомств, МПО та ОМПЕ
Нові «дії» для одержуючих відомств
Відтепер, одержуючі відомства мають можливість передавати нові міжнародні заявки, подані електронними засобами, до Міжнародного бюро як одержуючого відомства (відповідно до Правила 19.4 РСТ), або ж припиняти розгляд певної міжнародної заявки через проведення перевірки відповідно до Статті 11 РСТ, питання національної безпеки, або з будь-якої іншої причини.
Крім того, коли Міжнародне бюро передає копії матеріалів звітів про пошук до Міжнародного пошукового органу після отримання реєстраційної копії (після узгодження Міжнародним бюро та заінтересованим відомством), можна підтвердити сплату збору за пошук за допомогою відповідної нової «дії».
Новий пошуковий критерій
У новій версії системи фахівцям відомств доступний пошук міжнародних заявок за статусом (наприклад, «нова міжнародна заявка», «неопублікована міжнародна заявка», «опублікована міжнародна заявка», «відкликана міжнародна заявка» тощо, а також за способом подання. Крім того, вдосконалено форму відображення статусу.
Реєстрація нової міжнародної заявки
Нова функція «завантаження матеріалів нової міжнародної заявки у вигляді різних документів» дозволяє фахівцям відомств завантажувати документи різних видів, такі як опис, формула, реферат, креслення і переліки послідовностей, одночасно.
Нові або оновлені форми
До існуючого списку документів, доступних для одержуючих відомств, міжнародних пошукових органів та органів міжнародної попередньої експертизи, додано нові типи документів. Крім того, вдосконалено процес автоматичного формування форми PCT/RO/102.
«Досьє» (профіль) відомства
Створено новий розділ, в якому можна переглянути інформацію про збори, сплачені одержуючому відомству. Також створено новий розділ “eSearch Copy” («Електронна копія звіту про пошук»), в якому відображено зв’язки одержуючих відомств з відповідними компетентними міжнародними пошуковими органами.
Більш детальну інформацію щодо останніх удосконалень системи еРСТ розміщено у документах “Office User Guide” («Керівництво для фахівців відомств») і “What’s new for Offices” («Нова інформація для відомств»).
Зазначені вище документи, а також докладна інформація про нові можливості системи еРСТ для заявників, доступні за адресою: https://pct.wipo.int/ePCT.
Джерело інформації: PCT Newsletter 2/2014
26 лютого 2014