Щороку зростає кількість країн, які класифікують документи за СРС. Відомства промислової власності усвідомлюють важливість застосування вдосконаленої схеми класифікації з метою досягнення якнайвищого ступеня якості пошуку в процесі експертизи.
-
Незабаром щороку класифікуватимуться майже 2 мільйони документів
Китайська Народна Республіка і Корея
Державне відомство з інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки (SIPO) і Відомство з інтелектуальної власності Кореї (KIPO) повідомили про свою зацікавленість у використанні СРС ще на початку 2013 року і наразі вони активно працюють над удосконаленням своїх власних систем класифікації. SIPO вже використовує СРС для класифікування документів у 43 галузях техніки і сподівається, що до 2015 року СРС використовуватиметься для класифікування документів у всіх галузях техніки.
KIPO вирішило зосередитись на 25 «найактивніших» галузях техніки у Кореї і розпочало поточне класифікування документів, а також ретроспективу у цих галузях за останні 10 років. KIPO планує завершити цей процес до кінця 2014 року і проаналізувати доцільність та необхідність подальшого використання СРС.
Бразилія
У грудні 2013 року Національний інститут промислової власності Бразилії (INPI) підписав з ЄПВ меморандум про взаєморозуміння з питань СРС і відразу розпочав реалізацію проекту з її упровадження. Очікується, що протягом 2014 року і надалі INPI співпрацюватиме з ЄПВ на ниві навчання експертів з питань використання СРС, а згодом розпочне широкомасштабне класифікування документів за СРС у всіх галузях техніки.
Російська Федерація
Федеральна служба з інтелектуальної власності Російської Федерації (Роспатент) також підписала меморандум про взаєморозуміння з ЄПВ і до 2016 року планує розпочати класифікування документів за СРС.
Країни-члени ЄПВ
Низка країн-членів ЄПВ раніше класифікувала принаймні частину своїх документів за Європейською системою класифікації (ECLA), що наразі вже припинила своє існування. Відтепер у таких країнах як Фінляндія, Іспанія, Швеція та Велика Британія для класифікування використовується СРС.
Хоча раніше Австрія, Данія, Чехія, Греція, Угорщина та Норвегія не класифікували свої документи за ECLA, вони висловили зацікавленість у класифікуванні за СРС.
-
Класифікування патентних документів з усього світу
Графік показує, що у 2012 році до відомств, які долучилися до класифікування документів за СРС, було подано 1,75 мільйонів патентних заявок. Цілком імовірно, що до 2016 року, тобто коли більшість відомств класифікуватимуть усі подані заявки за СРС, щороку за СРС класифікуватимуться понад 2 мільйони документів.
Ці цифри свідчать про те, що відомства промислової власності (ВПВ) чудово усвідомлюють важливість застосування вдосконаленої схеми класифікації з метою досягнення найвищого ступеня якості пошуку в процесі експертизи. Така схема як СРС передбачає величезні фінансові і трудовитрати з боку ВПВ, включаючи роки навчання і значні витрати часу на її впровадження та обслуговування.
-
Комбінації індексів СРС
Комбінація індексів СРС – це група пов’язаних індексів СРС, яка вказує на наявність декількох технічних ознак, що функціонують у поєднанні одна з іншою. Вони використовуються лише в обмеженій кількості галузей техніки (детальний перелік цих галузей можна знайти за адресою www.cpcinfo.org), тому, можливо, навіть досвідчені пошуковці не часто на них натрапляють.
Комбінації індексів поєднують дві або більше ознаки, кожній з яких відповідає певний індекс СРС, наприклад, комбінація певного процесу і певної сполуки, отриманої за цим процесом.
Якщо розглядати патентний документ, у якому описаний процес отримання гідроксиетилакрилату внаслідок реакції акрилової кислоти з оксидом етилену, то застосовуються два відповідні індекси СРС:
- С07С 51/16, який охоплює використання окислення у способі виготовлення;
- С07С 59/08, який охоплює власне сполуку.
Завдяки об’єднанню цих двох понять, отримуємо:
- С07С 51/16, С07С 59/08, який є комбінацією індексів, що пов’язує сполуку та спосіб виготовлення.
Наразі повноцінний пошук за комбінаціями індексів СРС доступний лише у Глобальному патентному покажчику (GPI). Такий пошук надає більш точні результати, ніж пошук, заснований лише на окремих індексах МПК або СРС.
Докладна інформація про пошук за комбінаціями індексів СРС у GPI міститься в онлайн-керівництві користувача GPI за адресою: www.epo.org/gpi.
Пошук за комбінаціями індексів СРС в Espacenet поки що не доступний, але ця можливість буде реалізована до кінця цього року.
Переваги пошуку за комбінаціями індексів СРС
Одна з головних переваг пошуку за комбінаціями індексів СРС полягає у виявленні саме комбінацій технічних ознак, наприклад отримання певної хімічної сполуки за допомогою певного способу виготовлення.
Більш детальна інформація стосовно комбінацій індексів СРС і можливостей пошуку за ними міститься на веб-сайті СРС – www.cpcinfo.org.
17 липня 2014