Espacenet, до якого ми звикли, зазнав значних змін, і тепер очікується поява нової версії Espacenet, яка передбачає найбільш кардинальну реконструкцію інструментарію патентного пошуку з 1998 року. Незадовго до офіційного запуску Відомство запрошує користувачів протестувати та надіслати відгуки стосовно нової версії.
Espacenet, до якого ми звикли, зазнав значних змін, і тепер очікується поява нової версії Espacenet, яка передбачає найбільш кардинальну реконструкцію інструментарію патентного пошуку з 1998 року. Незадовго до офіційного запуску Відомство запрошує користувачів протестувати та надіслати відгуки стосовно нової версії.
На Конференції ЄПВ з патентної інформації, що проходила в Брюселі, Президент ЄПВ Антоніо Кампінос повідомив про відкриття публічного доступу до нової бета-версії1 Espacenet. Нова версія, за його словами «матиме низку вдосконалених функцій, щоб патентна інформація стала доступнішою, ніж будь-коли раніше».
Нова версія Espacenet є результатом спільної праці не лише експертів, графічних дизайнерів, архітекторів програмного забезпечення, розробників, а й, що більш важливо, - численної кількості користувачів, які відповідали на запитання про їхні потреби та давали зворотну відповідь стосовно цілого ряду прототипів. Звісно, немає стандартного користувача, тому розробники мали врахувати різні потреби та випадки використання.
Основні завдання нового проекту Espacenet:
- гармонізувати інтерфейси ЄПВ та національних патентних відомств;
- забезпечити можливість повнотекстового пошуку в базах даних ЄПВ та національних відомств;
- перебудувати Espacenet для охоплення більшої кількості вдосконалених функцій;
- запропонувати більш плавну та зручну в користуванні технологію пошуку.
Перші два завдання було виконано в 2017 році, коли ЄПВ забезпечило інтерфейс не лише офіційними мовами - англійською, французькою та німецькою, а також китайською, японською та корейською. Відтепер гармонізована національна послуга Espacenet охоплює 62 країни та регіони, до яких належать 30 країн-членів ЄПВ, що керують національним інтерфейсом Espacenet, а також країни-учасниці Європейської патентної конвенції, та країни, доступні через Latipat, ARABPAT та Європейську патентну організацію – всі з єдиним зовнішнім виглядом.
Відкриваючи вперше новий Espacenet можна помітити, що інтерфейс дуже «чистий» та створений для полегшення виконання найчастіших завдань. Одним з прикладів зручного у використанні дизайну є однорядкова панель інтелектуального пошуку, наявна завжди для можливості зміни запиту (Рис.1). Іншим прикладом є «нескінченний» список результатів, який ранжує результати пошуку, використовуючи інтелектуальний алгоритм (Рис.2), що відображає лише іконки або зображення.
Серед особливостей нового Espacenet є:
- конструктор запитів для спрощення пошуку,
- невичерпний, чистий і більш швидкий список результатів,
- фільтрація результатів,
- покращений огляд правового статусу, що охоплює все патентне сімейство;
- дизайн, що здатний адаптуватися до пошуку з використанням екранів різних розмірів (наприклад, на планшетах і смартфонах).
Для переходу на новий Espacenet натисніть на посилання epo.org/espacenet-beta.
Іншим ключовим моментом є введення функції фільтрування. Вона показує, які індекси класифікації, заявники, винахідники, країни публікації тощо, найчастіше зустрічаються, та дозволяє уточнити свій запит для покращення результатів пошуку (Рис.3).
Нова функція розширеного пошуку (Рис.4) гнучка та динамічна. З її допомогою можна створювати індивідуальні, складні булеві запити, комбінуючи широкий спектр бібліографічних полів з візуалізацією логічних зв’язків. Крім того, можна переключатися між розширеним пошуком та інтелектуальним пошуком у будь-який час без втрати пошуку.
Протестуйте новий Espacenet. Спеціальна форма зворотного зв’язку доступна у верхньому правому куті нового інтерфейсу. Скористайтеся нею, щоб повідомити про будь-яку виявлену проблему.
_________
1 Бета версія – термін, який використовується в розробці програмного забезпечення та позначає незавершене програмне забезпечення або таке, яке все ще може містити помилки. Бета-версія нового Espacenet відрізняється від майбутньої повної версії тим, що не може запропонувати повну функціональність або охоплення даних, або може бути не цілком стабільною, оперативною або вільною від помилок.
Фаза бета-версії є важливим остаточним тестом для розкриття нового Espacenet для широкої спільноти користувачів. Поточна версія Espacenet залишиться в роботі, паралельно з новою бета-версією.