З 26 по 29 травня 2015 року в Женеві в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) відбулися засідання 8-ї сесії Робочої групи з Договору про патентну кооперацію (PCT) (Робоча група) та 28-ї сесії засідання Комітету з технічного співробітництва. Порядок денний передбачав прийняття проекту Звіту за підсумками роботи 22-ї сесії засідання міжнародних органів у рамках РСТ, обговорення призначення міжнародних органів, координації технічної допомоги в рамках PCT, навчання експертів.
З 26 по 29 травня 2015 року в Женеві в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) відбулися засідання 8-ї сесії Робочої групи з Договору про патентну кооперацію (PCT) (Робоча група) та 28-ї сесії засідання Комітету з технічного співробітництва.
Порядок денний передбачав прийняття проекту Звіту за підсумками роботи 22-ї сесії засідання міжнародних органів у рамках РСТ, обговорення призначення міжнародних органів, координації технічної допомоги в рамках PCT, навчання експертів.
Також відбулися дискусії, предметом якої стали запропоновані зміни щодо системи РСТ з урахуванням процедурних і правових аспектів.
Ідеться, зокрема, про пересилання відомством-одержувачем результатів попереднього пошуку та/або класифікації Міжнародному пошуковому органу; обов’язкове пересилання відповіді на негативні коментарі, які містяться в міжнародних звітах, під час переходу на національну фазу надання інформації (це стосується переходу на національну фазу й перекладів заявок); використання кольорових креслень; вилучення певної інформації з публічного доступу; оцінку стану та перспектив системи додаткового міжнародного пошуку.
Окрім того, у фокусі обговорень були питання про внесення змін щодо мінімуму документації РСТ: визначення патентної літератури та її обсягу, потреба перегляду деяких стандартів, зокрема стандарту представлення переліків послідовностей для PCT та стандарту ВОІВ ST.14.
Багато часу було присвячено аналізу можливості полегшення роботи із системою користувачів, зокрема розгляду додаткових послуг, серед яких перехід на національну фазу з використанням системи ePCT та сервіс «PCT Direct», а також проблемі збільшення кількості пропонованих мов для обміну повідомленнями з Міжнародним бюро ВОІВ.
На засіданні Комітету з технічного співробітництва було прийнято рекомендацію для Асамблеї Союзу РСТ щодо надання Вишеградському патентному інституту статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи в рамках РСТ.
Обговорення запропонованих процедурних і правових змін та прийняття відповідних рішень щодо системи РСТ є важливим фактором подальшого вдосконалення останньої.
Участь у роботі вищезазначеної сесії Робочої групи надала можливість одержати інформацію, яка є підставою для внесення відповідних змін у нормативно-праві документи.
Урахування отриманих даних сприятиме також роботі в рамках Програми співробітництва щодо РСТ та пов’язаних з ним патентних питань, що постають між Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» і Міжнародним бюро ВОІВ, а також подальшій гармонізації патентного законодавства України із сучасною міжнародною політикою в цій сфері.