Минулого тижня учасники делегації з України взяли участь у 36-й сесії Постійного комітету із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень ВОІВ та у сьомій сесії Спеціального союзу з міжнародної класифікації зображувальних елементів знаків ВОІВ.
Із 17 по 19 жовтня 2016 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева відбулася 36-а сесія Постійного комітету із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень (Комітет).
У засіданні Комітету взяла участь українська делегація, до складу якої увійшли представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» –начальник відділу прав на позначення управління методології права інтелектуальної власності Валентина Гайдук та головний експерт відділу міжнародних реєстрацій відділення експертизи заявок на позначення та промислові зразки Ірина Деундяк.
Під час сесії відбулося обговорення плану подальшої роботи Комітету за пунктами порядку денного.
Зокрема, за результатами розгляду документа SCT/36/2 «Дизайн графічних інтерфейсів користувачів, графічних символів і шрифтових гарнітур/друкованих шрифтів» Секретаріатом висунуто дві пропозиції: державам-членам – надати додаткові або уточнені відповіді в межах тематичного запитальника; акредитованим неурядовим організаціям – надати коментарі й зауваження з окресленого питання з урахуванням набутого досвіду. Також Секретаріатом буде підготовлено документ, що міститиме аналіз отриманих відповідей, коментарів і зауважень для їх розгляду на наступній сесії Комітету.
Щодо питання Служби цифрового доступу до пріоритетних документів (DAS) Комітет закликав держави-члени оцінити можливість використання DAS для обміну пріоритетними документами стосовно промислових зразків та торговельних марок (відповідні думки й пропозиції висвітлюватимуться в межах наступної сесії).
За результатами розгляду питання, пов’язаного з охороною назв країн від реєстрації й використання в якості торговельних марок, Секретаріату доручено просити держави-члени надати коментарі й зауваження за окремими сферами / проблематикою: поняття назви країни; відмова в реєстрації, якщо торговельна марка вважається описовою; процедура визнання реєстрації торговельної марки недійсною й процедура заперечення та використання назви країни в якості торговельної марки, – включаючи приклади того, як відповідні принципи й підходи застосовуються на території держав-членів.
Також розглядалися напрями подальшої роботи над питанням географічних зазначень. За результатами обговорення вирішено в ході 37-ї сесії Комітету організувати інформаційну сесію для вивчення особливостей, досвіду застосування й практичних аспектів різних національних і регіональних систем охорони географічних зазначень, охорони географічних зазначень в Інтернеті та охорони географічних зазначень і назв країн у рамках системи доменних імен. Подальший аналіз програми роботи відповідно до позиції мандата Генеральної Асамблеї ВОІВ з цього питання відбудеться після проведення інформаційної сесії.
Українська делегація взяла участь також у сьомій сесії Спеціального союзу з міжнародної класифікації зображувальних елементів знаків ВОІВ (Комітет експертів Віденського союзу), що відбулася з 19 по 21 жовтня 2016 року в м. Женева. У ході засідань Комітету експертів Віденського союзу було розглянуто низку пропозицій щодо внесення змін і доповнень до сьомої редакції Міжнародної класифікації зображувальних елементів знаків, підготовлених експертами Кореї, Швеції, Міжнародного бюро ВОІВ, та коментарі Міжнародної асоціації торговельних марок (INTA) до запропонованих змін.
26 жовтня 2016