28 квітня 2015 року відбувся семінар «Особливості проведення експертизи заявок на позначення та промислові зразки». Організатори заходу – Державна служба інтелектуальної власності України та Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності».
28 квітня 2015 року відбувся семінар «Особливості проведення експертизи заявок на позначення та промислові зразки». Організатори заходу – Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) та Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).
На захід зібралося понад 80 чоловік з різних міст України. Серед них – патентні повірені, наукові працівники, спеціалісти з інтелектуальної власності, юристи, інженери з патентної та винахідницької роботи та ін.
Заступник директора з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова, вітаючи присутніх, зазначила, що проведення щорічних семінарів, присвячених питанням експертизи, уже стало гарною традицією. У своєму вступному слові вона окреслила сучасні актуальні вектори роботи підприємства:
– Хотілося б поділитися гарними новинами – статистика свідчить про зупинку різкого падіння кількості поданих заявок на знаки для товарів і послуг, що спостерігалося минулого року через скрутну економічну й політичну ситуацію в країні. Сподіваємося, що найближчим часом матимемо кращі результати. Наразі працюємо ще над одним важливим напрямом – ведеться активна робота з імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері промислової власності. Відповідні проекти документів обов’язково будуть оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій від громадськості.. Одне з основних вагомих завдань на сьогодні для фахівців Укрпатенту – переклад та внесення відповідних змін у МКТП, які відбуваються щороку відповідно до директив ВОІВ.
Зі слів Наталії Петрової, програма семінару була складена з урахуванням особливостей та нестандартних ситуацій, які виникають при проведенні експертизи на знаки для товарів і послуг останнім часом.
З доповідями на семінарі виступили фахівці Укрпатенту. Експерт І категорії відділу формальної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг Марія Садохіна у своїй презентації зробила огляд останніх змін, унесених до МКТП (10-2015), та проаналізувала рекомендації щодо їх практичного застосування.
Окремі питання проведення кваліфікаційної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг висвітлила у своїй доповіді головний експерт відділу кваліфікаційної експертизи Ольга Микитіна. Про переваги використання Мадридської системи для реєстрації знаків для товарів і послуг за кордоном розповіла у своїй доповіді головний експерт відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг Олена Бованенко.
Імплементація положень права Європейського Союзу до законодавства України про торговельні марки в контексті асоціації між Україною та Європейським Союзом стала темою виступу начальника відділу прав на позначення Валентини Гайдук.
Завершила блок доповідей заступник начальника відділу прав на результати науково-технічної діяльності Лариса Тумко, яка доповіла про хід імплементації положень права Європейського Союзу до законодавства України про промислові зразки та проаналізувала положення Угоди про асоціацію, які стосуються зазначеного об’єкта інтелектуальної власності.
Фахівці Укрпатенту відповіли на запитання аудиторії. Ішлося, зокрема, про особливості подання заявки на знак для товарів і послуг, випадки змішування знаків для товарів і послуг з доменом та ін. Діалог виявився інформаційним та корисним – як для учасників, так і для доповідачів та організаторів заходу, які зазначили, що програми наступних семінарів складатимуться з урахуванням отриманих запитань.
|
|
29 квітня 2015