Мадридська система міжнародної реєстрації знаків: перспективи в Україні
10 квітня 2011 року відбувся регіональний семінар «Мадридська система міжнародної реєстрації знаків», організований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба), Державним підприємством «Український інститут промислової власності» (Інститут) та Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (УНКМТП). Захід пройшов в рамках Програми співробітництва між Кабінетом Міністрів України та ВОІВ на 2010-2012 роки.
Серед учасників – фахівці ВОІВ та державної системи правової охорони інтелектуальної власності, представники УНКМТП, юридичних фірм, професійних асоціацій галузі інтелектуальної власності, науково-дослідних інститутів та університетів, патентні повірені, ЗМІ.
Відкриваючи захід, начальник відділу правового забезпечення та захисту прав, заступник начальника управління промислової власності Державної служби Інна Шатова звернула увагу присутніх на те, що вже другий рік поспіль в Україні за сприяння ВОІВ проходить регіональний семінар, присвячений питанням Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків. Зокрема, у травні минулого року відбулися семінари на базі національних університетів у Донецьку та Запоріжжі, організовані спільно Державною службою та ВОІВ.
– Звертаючись до тематики нашого заходу, хочу підкреслити, що важливість для української системи реєстрації Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків важко переоцінити: у нас близько половини загальної кількості знаків для товарів і послуг реєструється за Мадридською угодою та Протоколом до неї. Також, що надзвичайно приємно, є тенденція до зростання кількості заявок з України, які подаються за Мадридською угодою, – повідомила представник Державної служби.
Інна Шатова подякувала всім, хто взяв участь в організації регіонального семінару, і побажала присутнім успішної роботи.
З промовами до учасників семінару звернулися генеральний секретар УНКМТП Володимир Михайлов і голова Комісії з питань інтелектуальної власності УНКМТП Наталія Мещерякова, які розповіли про важливі проекти комітету й окреслили пріоритетні напрями його діяльності, з-поміж яких і питання захисту прав інтелектуальної власності.
Від імені ВОІВ привітала присутніх Тетяна Демченко, старший юрист відділу інформаційної та роз’яснювальної роботи управління міжнародних реєстрів Мадридської та Лісабонської систем. Вона пораділа за учасників семінару, що скористалися прекрасною можливістю послухати безпосередньо практиків, які у своїй щоденній роботі стикаються з питаннями міжнародної реєстрації торговельних марок. Тетяна Демченко висловила сподівання, що проведена робота стане відчутним поштовхом для збільшення кількості заявок, поданих українськими заявниками за Мадридською системою.
Презентація представника ВОІВ була присвячена загальній характеристиці Мадридської системи та новітніх тенденцій її розвитку. Тетяна Демченко розглянула правила подання міжнародної заявки, окреслила переваги використання Мадридської системи, зокрема в питанні управління правами. З її доповіді слухачі дізналися про особливості централізованого управління міжнародною реєстрацією й використання Мадридської системи для отримання охорони торговельних марок за кордоном.
Анатолій Курзін, в.о. заступника директора Інституту з питань експертизи, зауважив, що такі семінари покликані найперше виконувати просвітницьку функцію, і Інститут у питанні організації цих заходів для всіх, хто цікавиться питаннями інтелектуальної власності, робить усе можливе.
З доповіддю про особливості використання Мадридської системи в Україні, зокрема про правила подання заявки на міжнародну реєстрацію в Україні, виступила начальник відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг Інституту Світлана Сухінова.
Про важливість охорони торговельних марок в Україні та за кордоном і про досвід використання Мадридської системи в Україні розповів Кирило Кістерський – патентний повірений, управляючий партнер Бюро патентних повірених «IPR Group».
Підсумовуючи результати зустрічі, учасники зазначали, що цей семінар – гарна нагода для українських спеціалістів, діяльність яких пов’язана з питаннями інтелектуальної власності, збагатитися неоціненною інформацією про те, як правильно й з максимальною ефективністю користуватися Мадридською системою.
Наступний семінар, присвячений роз’ясненню положень Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, відбудеться 12 квітня 2012 року в м. Львів на базі ЛНУ ім.І.Франка.
| |
| |
| |
| |